Na jakie zarobki może dziś liczyć dobry instruktor fitness?

zarobki instruktora fitnessChoć praca w charakterze instruktora fitness zawsze kojarzyła się z zajęciem ciekawym, często trudno było oprzeć się wrażeniu, że jest zajęciem dla hobbystów. Tymczasem okazuje się, że coraz częściej jej wykonywanie wiąże się nie tylko z satysfakcją, ale również z wysokimi zarobkami. Za przykład może nam posłużyć duży ośrodek fitness działający w Warszawie, tam bowiem instruktor aerobiku może liczyć nawet na 7 tysięcy PLN brutto. Z kolei w Gdańsku prowadzenie podobnych zajęć to 4,5 tysięcy złotych brutto i gwarancja zatrudnienia w oparciu o umowę o pracę. O dużych zarobkach mogą myśleć również osoby, które specjalizują się w sztukach walki. Instruktorka boksu trenująca kobiety może liczyć na 8 tysięcy złotych brutto, a trener wschodnich sztuk walki, który sam doskonalił swoje umiejętności w Azji jest w stanie zarobić w miesiącu nawet 9 tysięcy PLN brutto.

Wśród ofert pracy pojawiają się nie tylko te, które są skierowane do terierów siłowni i instruktorów fitness, dużym zainteresowaniem cieszą się bowiem również trenerzy, którzy potrafią doskonalić uczniów w zakresie różnorodnych dyscyplin sportowych. Te ostatnie są mile widziane już nie tylko w klubach sportowych dla amatorów, ale również w hotelach oraz centrach SPA, a zainteresowanie nimi rośnie systematycznie. Osoby, które zastanawiają się nad podjęciem studiów na kierunkach sportowych mogą więc mieć nadzieję na niemałe zarobki nawet, jeśli nie marzy się im kariera mistrza olimpijskiego.

Oczywiście, nie każdy instruktor fitness lub trener sportowy może liczyć na tak wyjątkowe traktowanie przez pracodawcę. Najciekawsze ogłoszenia kierowane są zarówno do panów, jak i do pań, od trenerów oczekuje się jednak nie tylko wykształcenia wyższego, ale również gotowości do powiększania swojej wiedzy i znajomości języków obcych. W zamian oferuje im się jednak umowę o pracę i wysokie zarobki, a jeśli decydują się na pracę w znanych kurortach – również zakwaterowanie i wyżywienie. Jeszcze kilka lat temu absolwenci wychowania fizycznego musieli liczyć się z tym, że znalezienie pracy nie będzie w ich przypadku łatwym zadaniem, a szkoła okaże się najbardziej wartościowym pracodawcą. Dziś możemy mieć już pewność, że możliwości będzie znacznie więcej.