Podpowiadamy, jak w 5 krokach poprawić swoją codzienną formę

jak poprawić swoją formęMamy tutaj kilka, dokładnie 5 prostych rad, dzięki którym można zmienić swoje Zycie na lepsze. Cukier krzepi tylko na chwilę Stare hasło mówiące o tym, że cukier krzepi, spisywało się znakomicie w międzywojennej reklamie, ale w dzisiejszych czasach trzeba je odrzucić. Nie jest prawdziwe. Można się o tym przekonać jedząc jakaś słodką przekąskę, na przykład ciastka czy czekoladki podawane na konferencjach i przy podobnych okazjach, kiedy trudno o coś innego. Chwilowy skok energii będzie równie duży, co przychodzący chwilę później jej spadek. Chwila przyjemności w ustach wcale nie krzepi i zamiast słodkiej przekąski lepiej poszukać owoców, które zazwyczaj są gdzieś w pobliżu. To samo dotyczy soków owocowych, które zazwyczaj składają się głównie z wody, sztucznych barwników i cukru.

Najlepszą alternatywą dla nich jest zwykła woda, a zielona herbata też się nada. Unikając czystego cukru unikniemy uczucia spowolnienia i ociężałości. Lepiej nie ograniczać snu Sen ograniczamy zwykle dlatego, że mamy dużo do roboty. Jest to droga donikąd, ponieważ dorosły człowiek potrzebuje swoich 6-8 godzin snu na dobę i jeśli ich nie dostanie, zacznie spadać jego koncentracja. Jeśli nie śpimy wystarczająco długo, wszystkie wykonywane przez nas czynności zaczynają trwać dłużej i czas, który zyskaliśmy przez odmawianie sobie snu, stracimy przez mniej efektywną pracę.

jak trzymać dobrą formęNie zaniedbujmy ruchu Aktywność fizyczna poprawia nie tylko kondycję fizyczna, ale także sprawia, że lepiej nam się myśli. Wcale nie trzeba tutaj wiele. Wystarczy tylko codzienny spacer lub regularne, wcale nie za częste pokazywanie się na basenie. Dobra kondycja, właściwa waga i świeży umysł zazwyczaj idą razem. Pilnujmy się z kofeiną Nadużywanie kofeiny jest bardzo niezdrowe, bo zaburza sen i powoduje rozdrażnienie. Możemy później położyć się spać, co nie powoduje jednak, że potrzebujemy mniej snu. Bazowanie na kofeinie przez dłuższy czas jest wyniszczające dla organizmu. Zwolnij! Naprawdę warto trochę zwolnić. Lecenie z życiem na złamanie karku nie prowadzi do niczego pozytywnego. I nie chodzi tutaj tylko o intensywność naszej codzienności, ale także o takie rzeczy, jak zamartwianie się czy rozpamiętywanie różnych spraw. Życie porażkami, niepowodzeniami czy zawstydzającymi sytuacjami do niczego nie prowadzi. Nie da się zmienić przeszłości, a gryzienie się nią odbija się na zdrowiu. Denerwowanie się też jest zbędne. To karanie siebie za głupotę innych. Lepiej jest je przeczekać i ruszać w życie na nowo z chłodną głową. Nasze porady są naprawdę proste i nie ryzykuje się w ich przypadku niczym, oprócz możliwości uspokojenia się i poprawienia swojej kondycji.