Poszukiwania kursu instruktora fitnessu

szkolenie instruktora fitnessPrzede wszystkim musimy mieć całkowitą pewność, że kurs na który chcemy się zapisać jest prowadzony przez profesjonalistę. Czasem wystarczy, że poznamy tylko nazwisko instruktora by mieć taką gwarancję, ponieważ jest on dobrze znany w środowisku. W innym przypadku musimy dowiedzieć się jaki osoba prowadząca posiada już doświadczenie. Czasem warto wydać więcej na szkolenie u gwiazdy niż zmarnować mniejszą kwotę na nieprzydatny kurs. Należy również upewnić się, że udział w zajęciach da nam Zaświadczenie Państwowej Licencji Instruktora Aerobiku razem z numerem identyfikacyjnym MEN. Fundamentalne umiejętności interpersonalne Sprawność fizyczna to nie jedyne wymaganie w stosunku do instruktora fitness, liczy się również to czy potrafi on we właściwy sposób rozmawiać ze swoimi podopiecznymi i zachęcać ich do wzmożonej pracy.

Dyscyplina w ćwiczeniach jest bardzo istotna jednak trzeba też zrozumieć drugą osobę i zastosować wobec niej odpowiednie podejście. Fitness ma być dobrą zabawą, dzięki której poprawiamy sprawność swojego ciała, dlatego opryskliwy czy zarozumiały instruktor nie jest tam potrzebny. Dobry instruktor musi natomiast pomagać we właściwym wykonywaniu wszystkich ćwiczeń każdemu uczestnikowi. Oczywiście zajęcia zwykle odbywają się w grupie, ale również w takim przypadku instruktor musi zwracać uwagę na to czy ktoś nie potrzebuje pomocy lub nie może wykonać danego ćwiczenia z uwagi na przykład na kontuzję.

szkolenie na instruktora fitnessWówczas można zalecić inne ćwiczenie zastępcze, a klient na pewno doceni zainteresowanie swojego instruktora. Nie ma także możliwości aby osoba, która prowadzi zajęcia stała bezczynnie z boku i jedynie dyrygowała swoimi podopiecznymi. Instruktor ćwiczy razem z grupą pokazując ćwiczenia i motywując jednocześnie. Następny krok Trzeba sobie jasno powiedzieć, że konkurencja w zawodzie instruktora fitness jest naprawdę duża, dlatego zwykle kurs podstawowy nie daje wielkich szans na natychmiastowe zdobycie zatrudnienia. Aby móc się pochwalić jakimiś wartymi uwagi pracodawcy umiejętnościami musimy zdobywać kolejne specjalizacje, najlepiej w takich dziedzinach, które są popularne albo jest na nie zapotrzebowanie. Jedną z nich jest z pewnością łączenie ćwiczeń z tańcem. Naszym potencjalnym pracodawcą nie musi być wcale tylko klub fitness, ale też ośrodek wypoczynkowy czy SPA.